środa 24 kwiecień 2019

PROGRAMY UMYSŁU

FiguraU zbiegu polnych dróg, pomiędzy Kowalskim, a gospodarstwem Nowakowskich, w dzisiejszej Polsce, stała sobie przydrożna kaplica. Nikt już nie pamiętał dokładnie, jak i dlaczego się tutaj znalazła. W kamiennej kapliczce stała Matka Boska i lekkim z  uśmiechem wyciągała ręce przed siebie, jakby swoim szczęściem i radością chciała objąć calutki świat.

Czytaj więcej...

Antoni


Antoni był już bardzo stary i bardzo zmęczony. No, może w sumie nie taki stary - to zmęczenie powodowało to uczucie. Szykował się od jakiegoś czasu do umierania...aż pewnego dnia zaskoczyła go myśl,  że ma nadzieję odpocząć po śmierci. Ach, to dlatego chcemy umierać...myślimy że gdzieś tam czeka nas coś lepszego...Ta myśl uczepiła się go, jak natrętna mucha i nie dawała mu spokoju. Szykować się do grobu?? No, przecież w sumie to nie mam pojęcia jak tam jest.... I cóż tu teraz ze sobą począć? Chodził pełen złości i frustracji...

Czytaj więcej...

Droga powrotna


Joanna obudziła się wcześnie rano. Ledwie co wstawał nowy dzień. Było jeszcze szaro, cicho i zapowiadało się na deszcz. W jej ciele pojawił się niepokój, powoli przeradzający się w lęk. Znała dobrze ten stan. Witał ją co dzień, bez względu na pogodę i nastrój. Nawet, kiedy zdarzało się jej mieć piękny sen, budził ją zawsze lęk i obawa.

Czytaj więcej...

Dwubiegunowa miłość a... Miłość.


Miłość jest podstawowym składnikiem życia. Wielu twierdzi, że wręcz jego motorem. I znamy milion jej wersji. Wszystkie one powstały najpierw w ludzkich umysłach . Tak naprawdę NIC NIE POCHODZI Z ZEWNĄTRZ. Prosta, ale  tak mało jeszcze przez nas pojmowana Prawda.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Dwubiegunowy świat