środa 24 kwiecień 2019

SAMOORGANIZACJA

Jak się nie dać matrixowi?Na The Walking Times pojawił się ciekawy artykuł zatytułowany "Pięć znamion, że matrix kontroli gwałtownie ewoluuje". Cytując za autorem, który ma fajny nick Sigmund Fraud (nie pomyl z Freud, fraud znaczy oszustwo):


Matrix jest metaforą społeczeństwa uwikłanego w narastających formach bezpośrednich i pośrednich kontroli, ograniczeń i kar. Jest to sieć wpływów, które zmuszają ludzi do działania i reagowania zgodnie z określonymi i nieokreślonymi zasadami których te osoby bynajmniej nie tworzą.

Czytaj więcej...

Czwarta rewolucja przemysłowa?To dający do myślenia krótki anglojęzyczny dokument zrealizowany na zlecenie World Economic Forum (WEF). Zapewne dla części z nas WEF jest bytem kontrowersyjnym i mocno zaangażowanym w realizację tego, co się potocznie nazywa agendą globalistów. Formalnie jest to szwajcarska fundacja non profit zajmująca się promocją poprawy dobrostanu całej ludzkości poprzez wspieranie inicjatyw sprzyjających globalnemu połączeniu różnych potencjałów naszej cywilizacji - na poziomie ekonomicznym, technologicznym ale i społecznym. Ale WEF jednocześnie wspiera różne działania i inicjatywy, które mogą sprzyjać globalistycznemu zamordyzmowi, aczkolwiek nie muszą. I mogą też rzezcywiście służyć ludziom w najlepszym tego znaczeniu.

Czytaj więcej...

Kanada też wzywa tych, którzy poczują zew


Nie tylko Rosja proponuje ziemię za darmo w ramach programu zasiedlania dalekiego wschodu. Intrygującą propozycję składa także pewien kolektyw z małego kanadyjskiego maiasteczka Cape Breton (Nowa Szkocja).

Cape Breton to podobno bardzo urokliwa okolica. Co prawda skalista i zalesiona, ale z piękną linią brzegową oceanu i swobodą zachęcającą outsiderów, którzy marzą o tym, by zamieszkać off the grid - w odcięciu od sieci energetycznej, komunikacyjnej i w ogóle im dalej od systemu, tym lepiej.

Czytaj więcej...

Daleki Wschód Rosji wzywa tych, którzy poczują zew

 

Dwa lata temu Władimir Putin zapowiedział, że każdy, kto bedzie chciał zasiedlić Daleki Wschód Rosji dostanie od rządu za darmo hektar ziemi i... róbta co chceta (żeby przeżyć). Jego obietnica się spełniła i od nowego roku Rosja otworzyła program zasiedlania wschodnich terytoriów. A nie jest to obszar do ogarnięcia naszą wyobraźnią, albowiem to ogromnyh kawał kontynentu azjatyckiego. Obejmuje Jakucję, Kamczatkę, Czukotkę, Primorje, Kabarowsk, Amur, Magadan, Sahalin i Autonomiczny Region Żydowski. Słowem - kawał odjazdowego świata. Jak duży - widzisz na załączonej do artykułu ilustracji.

Czytaj więcej...