środa 24 kwiecień 2019

ŚWIAT I POLITYKA

Panowie Putin i Trump byli razem w toalecie...


Od momentu zakończenia szczytu G20 jednym z głównych tematów dyskusji politycznych w Ameryce jest następująca kwestia: ile razy spotkali się panowie Trump i Putin podczas szczytu w Hamburgu i czy pan Trump "znów" miał okazję do rozmowy z panem Putinem BEZ ŚWIADKÓW??

Czytaj więcej...

Spraw, by Ameryka zaczęła znów myśleć


W oczekiwaniu na właśnie rozpoczynający się szczyt G20 w Hamburgu warto pokusić się o spojrzenie z lotu ptaka na rysujący się obecnie podział geopolitycznych działań, stref wpływów i interesów. I warto zauważyć kardynalną zmianę dotychczasowego postjałtańskiego układu sił międzynarodowych. Otóż awanturnicza polityka zagraniczna USA zaczyna skutkować izolacją Ameryki na scenie światowej geopolityki.

Czytaj więcej...

To się nazywa "Fake News": CNN


Zawaliła się narracja, która trzymała Amerykę w napięciu od pół roku - od zaprzysiężenia Donalda Trumpa na Prezydenta USA. Jest już jasne, że pomimo wysiłków nie udało się ani znaleźć ani sfabrykować przekonujących dowodów o rzekomej współpracy Donalda Trumpa i jego współpracowników z agentami Rosji, ani też o domniemanej okoliczności zhakowania amerykańskich wyborów 2016 przez Rosjan. Główny fundament, na którym niektórzy opierali nadzieję na impeachment prezydenta okazał się być ordynarnym fake news - fałszywą wiadomością - popisowo, w wydaniu mediów tzw. głównego nurtu.

Czytaj więcej...

Medyczna marihuana legalna w Polsce


22 czerwca 2017 w najbardziej okrojonej wersji Sejm przyjął ustawę "legalizującą" medyczną marihuanę. Ustawa nie zezwala na uprawę konopi w Polsce. Zezwala lekarzom na przepisywanie chorym preparatów z konopi, zaś wytwarzanie preparatów pozostawia wyłącznie aptekom i to w oparciu o importowany surowiec.

Czytaj więcej...