środa 24 kwiecień 2019

ZWIERZĘ TEŻ CZŁOWIEK

Zjadamy naszą planetę


Wegetarianizm wszedł w modę i do naszych domów około 10 – 15 lat temu. Nagle zaczęto nam mówić otwarcie o tym, że zjadanie zwierząt jest złe...Że to takie egoistyczne pożerać własnych przyjaciół, zwierzaki przecież czują i potrafią nas kochać. No tak, ale skąd wzięła się nagle moda na wege ?

Czytaj więcej...

Psychologia Kurczaka


Kura, która ma trochę szczęścia, posiada do dyspozycji zieloną trawę na wybiegu, własne miejsce na grzędzie i własny kąt do znoszenia jajek. Jak na kurę przystało, przechadza się po swoim terenie i gdacze. Ale mało kto wie, iż kura gdacze na 24 różne sposoby !! Tak to stado porozumiewa się miedzy sobą – gdada...znaczy gada, po ludzku mówiąc.

Czytaj więcej...

Krowa, czyli steki nie rosną na drzewach...


Lubicie steki? Mimo, że w Polsce nadal króluje wieprzowina, coraz bardziej opłacalne stają się hodowle krów mięsnych. Rolników zachęca się do tego, ponieważ jedna krowa mięsna, to taki sam zysk, jak hodowanie trzech krów mlecznych. Nie opłaca się już doić, korzystniej zabijać. Tak...dla pieniędzy oczywiście. Jedzenie wołowiny to spożywanie ciał krów mięsnych. Nie każdy przeciętny konsument o tym wie, czy chce pamiętać. Część z nas nadal myśli, że w burgerach znajduje się mięso które rośnie w polu, czy na krzakach. Z powagą oświadczało to kilkoro obywateli w wieku 5 – 8 lat, nagabywanych na ten temat przez dziennikarzy radiowych. Tak jesteśmy wychowywani.

Czytaj więcej...

Świnia też....człowiek (no, prawie...)


„ Ty świnio...” Jakże często człowiek obraża to zwierzę, mówiąc tak do drugiego człowieka, który jest brudny lub bez zasad. Czy aby na pewno słusznie ? Czy świnia posiada uczucia, jakie my nazywamy  „ ludzkimi ”?? Czy może na przykład wstydzić się czegoś, bać się lub zwyczajnie... kochać?

Czytaj więcej...